Od wersji 5.35.11.43 każdy wpis dodany w terminarzu może mieć nadany numer rezerwacji.

Ustawienie włączyć/wyłączyć możemy w oknie „Terminarz -> Operacje -> Parametry terminarza -> Dodatkowe”.

 

Pole „Nadawaj numer rezerwacji” – gdy pole jest zaznaczone podczas zapisywania nowego terminu nadawany jest numer rezerwacji.

Jeżeli posiadamy aktywny moduł CRM/SMS możemy dopisać ten numer w treści SMS-a. Wystarczy zaznaczyć pole „W przypadku potwierdzenia terminu SMS-em dodaj na końcu nr rezerwacji”.

 

Do czego służy? Gdzie możemy wykorzystać nadany numer?  

Numer rezerwacji ma na celu przyspieszenie i usprawnienie obsługi klientów przychodzących na umówioną wizytę. Wykorzystujemy go w Terminarzu, Poczekalni oraz w aplikacji Insertino. Więcej na temat Insertino w artykule "INSERTINO - tablet dla klientów". 

Po przyjściu do lecznicy klient podaje jedynie otrzymany wcześniej numer, co pozwala recepcji szybko odnaleźć potrzebne informacje – bez konieczności głośnego podawania danych. Unikamy w ten sposób literówek, zwiększamy komfort klienta oraz dbamy o ochronę jego danych osobowych.

 

Numer rezerwacji – Poczekalnia

Wyszukiwanie klientów po numerze rezerwacji możliwe jest również z poziomu Poczekalni na zakładce Terminarz. Po wpisaniu numeru wpis automatycznie dodawany jest do listy osób oczekujących na wizytę.

Wyszukiwanie w Poczekalni odbywa się spośród wpisów danego dnia. Jeżeli klient pomylił datę i przyszedł do nas innego dnia otrzymamy komunikat "Nie znaleziono rezerwacji o numerze ...". Jak więc sprawdzić na kiedy był umówiony? Znając numer rezerwacji odnajdziemy wpis w Terminarzu.   

 

Numer rezerwacji – Terminarz

Posiadając numer rezerwacji szybko i łatwo wyszukamy konkretny termin w terminarzu.

Terminarz -> Znajdź -> Nr rezerwacji -> Przejdź do terminarza

 

Dany termin możemy następnie skopiować do poczekalni. Wystarczy kliknąć na niego prawy przycisk myszy i wybrać „Skopiuj do poczekalni”. Funkcja ta działa analogicznie w oknie Poczekalni – jeżeli dodamy do poczekalni niewłaściwy termin, możemy go przywrócić klikając na nim prawy przycisk myszy -> „Przywróć termin związany z tym wpisem i usuń wpis”.

 

 

 

 

 Powiązane artykuły: INSERTINO, Moduł CRM-SMS, Poczekalnia