Zakładka: Leczenie


Vademecum – Możliwość  wskazania leku w Vademecum, który stosujemy w naszej praktyce. Nazwa leku w Vademecum nie musi pokrywać się z nazwą przez nas stosowaną. Jeśli na przykład mamy kilka różnych postaci tego samego leku - w różnych opakowaniach, to za każdym razem nadamy im w systemie inną nazwę. Wszystkie one jednak będą wskazywać na ten sam opis leku w Vademecum. Domyślnie przy wyborze leku z Vademecum podpowiadana jest wpisana przez nas nazwa leku.

Przyciski obok umożliwiają: przejście do Vademecum ,obejrzenie opisu leku , skojarzenie Vademecum z własną listą leków (kreator) .


Nr VETCODE – Unikalny numer nadawany automatycznie podczas kojarzenia leku z Vademecum.

Zdjęcie – Zdjęcie produktu przypisane z Vademecum. 

Sposób podania – Sposób podania leku. Do wyboru z rozwijanej listy. W celu dodania własnego sposobu podania należy kliknąć na przycisk lupy , a następnie wybrać "Dodaj”.

Choroba – Nazwa choroby, która będzie kojarzona z daną pozycją z kartoteki.

Substancja aktywna – Informacja o substancji aktywnej występującej w danym leku.

Atcvet – Ogólnoeuropejski kod leku, który może być pomocny przy ustalaniu zamienników. Kod Atcvet można wybrać z listy klikając na przycisk lupy, można też dodać nowy klikając na przycisk znajdujący się obok lupy, co przełączy nas na Kartotekę kodów Actvet.

Pozycja nadrzędna – Pozycja drukowana na wydrukach, wykorzystywana do grupowania leków w usługę. Pozycję wybieramy z kartoteki leków i zabiegów za pomocą przycisku  .


Dawkowanie – Przycisk "Dawkowanie” służy do określenia dawki leku. Dawka może być jednakowa dla wszystkich zwierząt, ale może też zależeć od gatunku zwierzęcia. Podane tu dawki będą podpowiadane podczas wizyt przy zastosowaniu tego leku. Jeśli będzie tu zdefiniowana dawka dla konkretnego gatunku, to dla tego gatunku zwierząt będzie podpowiadana ta właśnie wartość, a dla gatunków tu nie wymienionych może to być wartość ogólnie przyjętego dawkowania. Po wprowadzeniu dawkowania można je wpisać automatycznie do wszystkich wprowadzonych już wizyt, w których zastosowano wcześniej dany lek. Na tę operację pozwala przycisk  "Operacje" ->   "Zastosuj dawkowanie ogólne dla już wpisanych wizyt" lub "Zastosuj dawkowanie dla tego gatunku dla już wpisanych wizyt”.

Karencja – Przyciskiem "Karencja” można wprowadzić obowiązującą karencję na wybrany lek. Pojawia się nowe okno do obsługi karencji. Może ona dotyczyć mleka, mięsa, jaj i miodu, ale może mieć też różne wartości dla różnych gatunków zwierząt. Jeśli lek ten był już stosowany, to można o wpisaną Karencję uzupełnić wizyty używając przycisku z trzema kreskami , a następnie "Zastosuj do już wpisanych wizyt”. Jeśli zmieniła się Karencja, to żeby ją zaktualizować należy wcześniej wybrać "Zastąp istniejące”.

Dawka na 1 zwierzę – W tym miejscu możemy określić jaka dawka przypada na jedno zwierzę.

Znak specjalny wizyt w przypadku tej usługi – Oznaczenie graficzne wizyty, w przypadku zastosowania danej usługi/leku. Do wyboru z listy.

Schemat leczenia – Do wyboru z listy gotowych schematów. W momencie, kiedy mamy wybrany schemat leczenia do pozycji, to po jej zastosowaniu w leczeniu otrzymamy możliwość dodania również przypisanego schematu.


Poprzednie: KLiZ Opis pól - ceny i magazyn                                                                                                                                                                                                   Następne: KLiZ Opis pól - recepty, psychotropy, finanse