Opis okna Ceny dla pozycji
Okno pozwala na edycję zaawansowanego cennika narzutów dla pozycji.
U góry okna podana jest nazwa, aktualnie edytowanej Pozycji, oraz jej Stawka VAT. Pod tymi polami, widnieje aktualna Cena bazowa, którą można tu zmienić, jak również informacja o ostatniej cenie zakupu.
Główną część okna stanowią dwie tabelki.
W lewej znajdują się zdefiniowane w opcjach systemu narzuty - może być ich od 1 do 10. Dla każdej zdefiniowanej Ceny A-J podane są: Marża i ceny Netto, i Brutto sprzedaży.
W tabelce po prawej stronie znajdują się wielkości Netto i Brutto od udzielonego Rabatu (9%-18%), dla wybranej Ceny A-J
Przycisk Zastosuj domyślne marże, wypełnia tabelki marżami zdefiniowanymi w systemie i wylicza dla nich wartości: netto, brutto i rabat.
Przycisk Pokaż poprzednie ceny, pozwala wrócić do poprzednich narzutów i początkowej Ceny bazowej. Jeśli cena bazowa nie została zmieniona, przycisk Pokaż poprzednie ceny, może być niewidoczny.
Jedno z opisanych wyżej okien pojawi się wtedy, gdy któraś z pozycji faktury ma wyższą cenę zakupu niż dotychczasowa cena bazowa tej pozycji w systemie. Żeby możliwa była zmiana ceny bazowej podczas importu faktur, dodatkowo trzeba zaznaczyć w opcjach systemu (menu Administrator -> Opcje... -> zakładka Ceny), znacznik Przy droższym zakupie zmieniaj cenę bazową (zalecane). Można też sprawić, by cena ta była aktualizowana na bieżąco przy przyjęciach towaru. W tym celu trzeba na zakładce Ceny wybrać z listy opcję: Automatycznie, dla pola Ustalenie ceny przy przyjęciu.
IMPORTUJ
Po sprawdzeniu pozycji i wybraniu opcji importu, można już kliknąć na Importuj. Pojawi się wtedy okno Zapłata za fakturę od dostawcy a faktura zostanie wczytana i pojawi się na liście dokumentów magazynowych.
Pole Faktura pokazuje nazwę dokumentu, za który należy uiścić zapłatę. Pole Data płatności jest uzupełnione na podstawie informacji przesłanej w pliku faktury. Do zapłaty jest to wartość faktury.
Płatność od razu
Panel ten umożliwia zapłacenie gotówką faktury. W polu Zapłacone ustala się wielkość zapłaty. Domyślnie jest podpowiadana całość, lecz można zapłacić część gotówką, a resztę wpłaty dokonać przelewem. Do zatwierdzenia zapłaty służy przycisk Zapłać Gotówką.
Przelew
Pole Data pozwala określić dzień przelewu. Można również podać Godzinę, kiedy ma zostać wykonany. W polu Zapis należy podać notatkę odnośnie dokumentu, dostawcy, i wartości przelewu, żeby wiadomo było czego dotyczy wpis w terminarzu. Notatkę o przelewie zatwierdzamy przyciskiem Zapisz przypomnienie w terminarzu.
PO ZAPŁACIE
Po zatwierdzeniu wpłaty za dokument wywołane zostaje okno Import faktury zakończony, w którym można wybrać opcję usunięcia pliku faktury, można też pozostawić plik na dysku.
← Poprzednie: Ustalenie nowej ceny sprzedaży Następne: Jak odbierać z internetu faktury od dostawców →