Strona główna Aktualności Wydarzenia Nowa wersja serwera Firebird (2.0.1) - 24/05/2007
Nowa wersja serwera Firebird (2.0.1) - 24/05/2007 PDF Drukuj Email
czwartek, 24 maja 2007 14:50
Image Polecamy now± wersję darmowego serwera Firebird 2.0.1.  Oprócz wielu usprawnień posiada on dodatkowe mechanizmy zabezpieczaj±ce, jest bardziej stabilny i lepiej chroni dane. Więcej informacji o serwerze na stronie autorów: www.ibphoenix.com . Wersję można pobrać także w dziale Do pobrania -> Narzędzia dodatkowe -> SQL Firebird.


W przypadku przej¶cia z serwera Interbase lub wcze¶niejszej wersji serwera Firebird (1.5.3), proszę wykonać następuj±ce czynno¶ci:

  1. Wykonać kopię zapasow± danych w Klinice XP i wyj¶ć z programu
  2. Wej¶ć do Start -> Panel Sterowania
  3. Dla Interbase:
    • Klikn±ć dwukrotnie na "Interbase Manager" - pojawi się okno, w którym prosz klikn±ć na przycisk "Stop", a następnie zamkn±ć okno
    • B±d±c w Panelu Sterowania proszę wej¶ć do "Dodaj/Usuń programy", a następnie usun±ć (odinstalować) Interbase Open Edition 6.0.2.
  4. Dla Firebird 1.5.3:
    • Klikn±ć dwukrotnie na ikonę Firebird Server Manager - pojawi się okno, w którym proszę klikn±ć na przycisk "Stop", a następnie zamkn±ć okno
    • Będ±c w Panelu Sterowania proszę wej¶ć do "Dodaj/Usuń programy", a następnie usun±ć (odinstalować) Firebird, usuwaj±c wszystkie składniki (Yes to All)
  5. Uruchomić Firebird-2.0.1.12855-1-Win32.exe - klikaj±c dwukrotnie na wybrany plik. Plik znajduje się w katalogu Dodatki na płytach CD z aktualizacj± programu, wypalonych po 23/05/2007. Jest też do pobrania na stronie www.klinikaxp.pl, w dziale "Do pobrania" oraz na stronie producenta - www.ibphoenix.com, w dziale Main Downloads -> Firebird 2.0.1.
  6. Podczas instalacji proszę pozostawić bez zmian wszystkie ustawienia proponowane przez system (powinno być wybrane domy¶lnie)
  7. Pozostałe proponowane przez instalator opcje pozostawiamy bez zmian
  8. Je¶li serwer nie zostanie uruchomiony automatycznie sam, to po zainstalowaniu uruchamiamy serwer klikaj±c na przycisk Start w Windows -> Programy -> Firebird 2_0 -> Firebird Guardian lub po prostu uruchamiamy od nowa komputer
  9. Po pierwszym uruchomieniu Kliniki proszę wej¶ć w menu do: Administrator -> Zadania Administratora -> Oczy¶ć bazę danych. Je¶li podczas oczyszczania pojawi się bł±d "Odmowa dostępu", proszę wył±czyć pole "Do porz±dkowania bazy danych używaj narzędzi Firebird". Teraz proszę powtórnie spróbować oczy¶cić bazę danych.
 
 

Kto nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Licznik odwiedzin